Dernek Tüzüğümüz

Derneğimizin detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

 
 


DERNEK TÜZÜĞÜ

Derneğimiz kuruluş amacı itibari ile üstün zekâlı çocukların zihinsel ve duygusal alanlarda desteklenmesi, bu çocukların sahip oldukları potansiyellerini kullanmayı öğrenmeleri ve performanslarını artırmaya yönelik çalışmalar yapmalarını sağlar. Ayrıca normal ve parlak gelişim gösteren tüm öğrenci gruplarının da zihinsel performanslarını artırmaya yönelik çalışmalar noktasında faaliyetler yürütmektedir.
Yerüstü hazinesi olan insan kaynağını keşfetmek, yönlendirmek, geliştirmek, Ülkemizin ve Dünyanın gelişimine ve mutluluğuna katkıda bulunacak lider şahsiyetli bireyler yetiştirmek. Bireylerin farklı yeteneklerini keşfetmek ve bu yeteneklerine özel eğitim imkânı sunmak

 

 

 

 
 
 

Sizinle iletişime geçelim

   
  NASIL ÜYE OLABİLİRİM ?

  Genel Yetenek Testi

  ENDERUN Genel Yetenek Testi bölümündeki başvuru formunu doldurarak bünyemizde belirli aralıklarla yapılacak olan teste girebilirsiniz. Bu test sonucunda üyelik için gerekli kriterleri sağladığınız takdirde üyelik işlemlerinize başlanacaktır.

  Bilsem programına seçilmiş veya resmî kurumlarda yapılan WISC-R testini almış, toplam zeka puanı 130 ve üzeri olan kişilerin Enderun Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği tanılama sürecinden (Genel Yetenek Testi) muaf tutulacaktır. Bu durumda olanların Enderun üyeliklerinin kabulü için aday formunu doldurmaları, akabinde Bilsem öğrenci belgelerini veya resmî makamlardan aldıkları WISC-R testi sonuçlarının bir kopyasını tarayıcıda taratmak suretiyle sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

  100

  Başarı Oranı

  15

  Profesyonel Tecrübe

  120

  Mutlu Veli

  380

  Öğrenci